Yangından koruma depoları

Yangından koruma deposu BMC

Konteynır tipleri
BMC konteynır serisi ile 3 konteynır tipi kullanımınıza sunulmuştur:
BMC-S - En küçük mekanda yangından korunma
BMC-M - Kompakt ve çok yönlü kullanılabilir
BMC-X - İç yükseklik 2.500 mm, bir çalışma yerinin ek istifleme alanıyla hazırlanması için.

Toplama teknesi
BMC yangından koruma deposu, çelikten üretilmiş tek parçalı, ateşe karşı dayanıklı galvanizlenmiş bir toplama teknesidir. Kesintisiz bir teknenin yüksek hacmi sayesinde büyük bidonlar da yasalara uygun şekilde depolanabilir.
Ateşe karşı dayanıklı galvanizlenmiş toz ızgaraları, toplama teknesinin temizlenmesi için kolayca çıkartılabilir. Depo, aşındırıcı maddelerin depolanması için fabrika teslimi direkt olarak içe yerleştirilmiş plastik bir toplama teknesi veya bir paslanmaz çelik tekneyle donatılabilir.

Duvar ve tavan
Bir iç ve dış çerçeve şeklindeki çift çelik çerçeve konstrüksiyonu, yangın durumunda güvenilir emniyet ve stabilite sağlar. Bu sayede, içte ve dışta yangına karşı en az 90 dakikalık koruma garanti edilir.
İç ve dış çerçeve arasına, yanıcı olmayan mineral yünü yalıtımlı, yüksek kaliteli yangından koruma panelleri (ateşe karşı direnç sınıfı F90) yerleştirilir. Paneller, çift taraflı olarak galvanizli çelik sacla örtülmüş ve ek olarak kaplanmıştır. Bu paneller, DIN 4102 ve DIN EN 13501’de talep edilen ateşe karşı dayanım özelliğini sağlarlar.

Müşteriye özel adaptasyon
Kullanım amacına bağlı olarak, BMC serisi, ek donanımlarla işletme gereksinimlerinize optimum şekilde adapte edilebilir, örneğin:

  • DIBt onaylı kapı sabitleme sistemleri,
  • teknik havalandırmalar, patlama korumalı,
  • tırmanma rampaları,
  • montaj rafları

 

 

 

 

 

 

 

Bize ulasin

Yangından koruma deposu EFP

European Fire Protection (EFP)
Yanıcı maddelerinizin yasalara uyumlu şekilde depolanması için bir sistem mi arıyorsunuz? EFPStore size güvenlik, cazip bir fiyat-performans oranı ve nakliye için optimize edilmiş boyutlar sayesinde düşük taşıma giderleri sunar; Tehlikeli madde depolaması alanındaki 25 yıllık deneyimin getirdiği DENIOS uzmanlığından siz de kâr edin.
Avrupa’da yangından korunma, EN 13501 norm dizisini temel alır. EFP-Store yangından korunma bileşenleri bu norma göre seçilmiş, test edilmiş ve sınıflandırılmıştır.

Toplama teknesi
Tek parçalı toplama teknesi yangına karşı dayanıklı galvanizlenmiş çelik saclardan oluşur. Parçalı toplama teknesine sahip sistemlerde, münferit teknelerin hacimleri birbirleriyle toplanamaz. Bu sayede DENIOS, büyük bidonların da depolanması avantajını sunar.
Ateşe karşı dayanıklı galvanizlenmiş toz ızgaraları, toplama teknesinin temizlenmesi için kolayca çıkartılabilir. Aşındırıcı maddelerin depolanması için, depo, fabrika teslimi direkt olarak içe yerleştirilmiş plastik bir toplama teknesiyle donatılabilir. DENIOS’ta, her toplama teknesi fabrikadan çıkmadan önce sızdırmazlık açısından kontrol edilir.

Duvar ve tavan
Bir iç ve dış çerçeve şeklindeki çift çelik çerçeve konstrüksiyonunun kullanılması, yangın durumunda güvenilir emniyet ve stabilite sağlar (iç ve dış yangından korunma). İç ve dış çerçeve arasına, mineral yünden 100 mm kalınlığından yangından koruma panelleri yerleştirilmiştir. Paneller, çift taraflı olarak galvanizli çelik sacla örtülmüş ve ek olarak kaplanmıştır. DIN 4102’ye göre F 90 ya da DIN EN 13501’e göre EI 120 şeklinde sınıflandırılmışlardır.

Müşteriye özel adaptasyon
Tehlikeli madde deposunun adaptasyonu için EFP-Store ek bileşenlerle donatılabilir:

  • teknik havalandırma (kolay yanan maddelerin depolanması için),
  • patlamaya karşı korumalı ısıtıcılar ve aydınlatmalar,
  • DIBt onaylı kapı sabitleme sistemi,
  • değişken raf sistemi,
  • tırmanma rampası,
  • yapı tarafındaki topraklama için konteynır ve topraklama kulağı işaretiyle birlikte, kolay yanan maddelerin depolanması için aksesuar seti (bir potansiyel eşitlemesinin oluşturulması).
Bize ulasin

BMC M 240

Depolama alanı: yaklaşık 5 m²
Hacim:  500 lt

BMC M 600

Depolama alanı: yaklaşık 13 m²
Hacim:  1700 lt

BMC M 360

Depolama alanı: yaklaşık 8 m²
Hacim:  1000 lt

BMC-X 720

Depolama alanı: yaklaşık 19 m²
Hacim:  2400 lt

ES 240

Depolama alanı:    yaklaşık 5 m²
Hacim:  750 lt

ES 480

Depolama alanı: yaklaşık 7,5 m²
Hacim:  1200 lt