Isı Konteynerleri

150 Dereceye Kadar Isıtma ve Eritme
DENIOS ısı konteynerleri, denenmiş ve test edilmiş kaynaklı çelik prensiplerine göre her cephesi yalıtımlı olarak imal edilmiş olup, bu konteynerlerde madenyünü veya sert poliüretan köpükten yapılan dolgu ile desteklenen sandviç paneller kullanılmıştır.
İçine girilemeyen sıcaklık kontrollü tasarımlarıyla dışarıdan yükleme yapılması gerekmekte olmakla beraber en uygun kübik kapasiteye ve 200 litrelik varillerin ve IBC'lerin en yoğun şekilde depolanmasını sağlayacak hacme sahiptir.

Uygulama
Isı konteynerleri, kontrollü sıcaklık ayarı gerektiren ileri seviye üretimlerde tercihen kullanılmaktadır. İhtiyaç duyulan izolasyon ve sıcak hava sirkülasyon sistemi, üretim işlemlerine ait parametrelere göre tasarlanıp boyutlandırılmaktadır. Örneğin, kısa bir ısıtma süresi sonrasında, güvenli ve homojen dağılmış sıcaklığın bulunduğu konteynerlerdeki tavlanmış maddeler, 150 dereceye kadar istenilen sıcaklıklarda saklanabilir. 150 derecenin üstündeki sıcaklıklar için ise tasarımda uyarlamalar yaparak ve uygun malzemeler (paslanmaz çelik veya galvanizli bileşenler) kullanarak talebe uygun üretim yapılabilmektedir.

WB 12.12 Isı Konteyneri

Özel Tasarımda Sürekli Isı Konteyneri

WB 24.12 Isı Konteyneri

314-2 Isı Konteyneri