Yangına Dayanıklı Tehlikeli Madde Depolama Konteynerleri

İçine Girilebilir Yangına Dayanıklı Tehlikeli Madde Depolama Konteynerleri - BMC

Konteyner Türleri
BMC serisi konteynerlerin üç farklı modeli bulunmaktadır:
BMC-S - En küçük mekanda yangından korunma
BMC-M - Tek parça ve çok yönlü kullanım
BMC-X - İç yükseklik 2.500 mm, ilave depolama alanı olarak

Toplama Teknesi
BMC yangına dayanıklı konteynerleri, yekpare ve sıcak daldırma galvanizlemeli çelik bir tabana sahiptir. Tümleşik teknenin yüksek toplama kapasitesi sayesinde, her ebattaki varil, bidon ve saklama kapları mevzuata uygun bir şekilde depolanabilir.
Sıcak daldırma galvanizlemeli ızgaralar, toplama teknesinin temizlenebilmesi için kolayca kaldırılabilirler. Ürün; aşındırıcı maddeleri depolamak amacıyla kullanılacaksa, üretim aşamasında iç kısmına plastik ve paslanmaz çelikten yapılmış toplama tepsileri konulabilir.

Duvar ve Tavan
İç ve dış çerçevelerden oluşan çift çelik iskelet yapısı sayesinde, herhangi bir yangın durumunda güvenli ve dengeli bir ortam oluşur. Bu şekilde, içerde veya dışarda çıkan yangına karşı en az 90 dakikalık bir koruma sağlanır.
İç ve dış çerçeve arasına, yanıcı olmayan madenyünü yalıtımı konulmuş kaliteli yangın koruma panelleri (ateşe karşı direnç sınıfı F90) kullanılır. Paneller, çift taraflı olarak galvanizli çelik sacla kaplanmış ve ilave kaplama yapılmıştır. Bu paneller, DIN 4102 ve DIN EN 13501 ile uyumlu olarak yangına karşı gerekli direnci gösterirler.

Müşteri İhtiyacına Göre Üretim
BMC serisi, kullanım amacına bağlı olarak ve ilave donanımlarla müşteri ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılamak üzere uyarlanabilir:

  • DIBt onaylı kapı kilit kontrol sistemleri,
  • Patlamaya karşı korumalı, teknik havalandırmalar
  • Tırmanma rampaları,
  • Raf sistemleri
Bize ulasin

Yangına Dayanıklı Tehlikeli Madde Depolama Konteynerleri - EFP

Avrupa Yangından Koruma Sistemleri (EFP)
Yanıcı maddelerinizin mevzuatla uyumlu bir şekilde depolanması için bir sisteme mi ihtiyacınız var? EFP Depo; size güvenlik, cazip bir fiyat-performans oranı ve nakliye için optimize edilmiş boyutlar ile düşük taşıma giderleri sunmaktadır. DENIOS'un tehlikeli maddelerin depolaması ile ilgili 25 yıllık deneyiminin getirdiği uzmanlıktan siz de faydalanın.
Avrupa ülkelerinde, yangından koruma ile ilgili olarak EN 13501 standardı kabul görmektedir. EFP-Depo yangından koruma bileşenleri bu standarda göre seçilmiş, test edilmiş ve sınıflandırılmıştır.

Toplama Teknesi
Yekpare toplama teknesi, sıcak daldırma galvanizlemeli çelik saclardan yapılmıştır. Parçalı toplama teknesine sahip sistemlerde, münferit teknelerin hacimleri birbirleriyle toplanamaz. Bu sayede DENIOS, büyük bidonların da depolanabilmesi avantajını sunar.
Sıcak daldırma galvanizlemeli taban ızgaraları, toplama teknesinin temizlenmesi için kolayca çıkartılabilir. Ürün; aşındırıcı maddeleri depolamak amacıyla kullanılacaksa, üretim aşamasında taban kısmına plastik tekne ilave edilebilir. DENIOS'ta, her toplama tepsisi fabrikadan çıkmadan önce sızdırmazlık açısından kontrol edilir.

Duvar ve Tavan
İç ve dış çerçevelerden oluşan çift çelik iskelet yapısı sayesinde, içerde ve dışarda oluşan bir yangın durumunda güvenli ve dengeli bir ortam oluşur. İç ve dış çerçevelerin arasına, 100 mm kalınlığında madenyünü kullanılmış yangından koruma panelleri yerleştirilmiştir. Paneller, çift taraflı olarak galvanizli çelik sacla kaplanmış ve ilave kaplama yapılmış olup, F90'da DIN 4102'ye, EI 120'de ise DIN EN 13501'e göre sınıflandırılmışlardır.

Müşteri İhtiyacına Göre Üretim
EFP Depo; ilave donanımları sayesinde tehlikeli maddeler deponuza en uygun şekilde uyarlanabilir:

  • Teknik havalandırma (yanıcı maddelerin depolanması için),
  • Patlamaya karşı korumalı ısıtıcılar ve aydınlatmalar,
  • DIBt onaylı kapı sabitleme sistemi,
  • Değişken raf sistemi,
  • Tırmanma rampası,
  • Konteyner için etiketleme ve konulacağı alana yerleştirilirken potansiyel dengesini sağlamakta kullanılacak topraklama pabucu ile birlikte yanıcı maddelerin depolanması için aksesuar seti.
Bize ulasin

BMC M 240

Depolama alanı: yaklaşık 5 m²
Hacim:  500 lt

BMC M 600

Depolama alanı: yaklaşık 13 m²
Hacim:  1700 lt

BMC M 360

Depolama alanı: yaklaşık 8 m²
Hacim:  1000 lt

BMC-X 720

Depolama alanı: yaklaşık 19 m²
Hacim:  2400 lt

ES 240

Depolama alanı:    yaklaşık 5 m²
Hacim:  750 lt

ES 480

Depolama alanı: yaklaşık 7,5 m²
Hacim:  1200 lt